reálie o život, no.1

13. října 2014 v 22:23 |  MOJE BORŮVKOVÉ NOCI
"Proč podvádíš?"
"Nemůžu si pomoct. Je to silnější než nějaké morální zábrany.. I když mě to pak občas mrzí."
"A stejně to pořád děláš."
"Chci Tě."


Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrne. Citáty, přísloví a rčení - tak ohraná klišé, ve kterých se najednou skrývá tak hluboká pravda.. Přítelkyně pana P. mu přišla na nevěru a kamarádka se těšila, jak spolu konečně budou normálně žít a budovat vztah. Cesty jsou však nevyzpytatelné a nic není takové, jaké se na první pohled zdá - P. je pořád u své přítelkyně a kamarádka se trápí.
Utěšuji ji, že to bude v pořádku, že se musí postavit na vlastní nohy a zahodit minulost, aby mohl začít něco nového s ní, aniž by věděla, že se scházíme.
Reálie o životě.
O pár týdnů později ji nesu těhotenský test, abychom vzpápětí zjistily, že vychází negativně. O dva dny na to mi píše, že se rozešli a nemluví spolu. Padám do fáze, kdy je mi celý tenhle příběh ukradený a já nemám zájem už ani o P., natož o ubrečené slohy kamarádky, kdy řeší nevyřešitelné pořád dokola.
Život jde dál a o dva týdny déle se potkáváme. Pan P. mě nejenom odstranil z facebooku, na protest mě přestal i zdravit. Tleskám.
Kamarádka září štěstím, že parohatá přítelkyně výše zmiňovaného také někoho má a světě div se, oni dva si hledají společný byt. Po kolikáté už?!
Je mi líto, že je tak naivní, ale nemám sílu a srdce jí to říct. Musí na to přijít sama.

A já?! Stojím, usmívám se a kývu. Je osvobozující odprostit se od zbytečných problémů, starostí a snahy si také někoho hledat. Trápit se, neustále žít ve strachu.. Jsem moc mladá, abych si takhle ničila život. A plánovat? Ne děkuji, nemá to smysl, a člověk pak není zklamaný, když to nevyjde.
Přijde mi, že si chodím někde v mracích a na všechno, co se tu kolem mě děje, shlížím s kurevským nadhledem. A je to krása.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama